Në ditën ndërkombëtare kundër dhunës ndaj gruas

25 Nëntor 2014-Në ditën ndërkombëtare kundër dhunës ndaj gruas, organizata dhe institucione të qytetit të Vlorës u bashkuan në një aktivitet sensibilizues në ambiente publike të qytetit ku u shpërndanë materiale informuese dhe fjongo simbol kundër dhunës. Ky ishte aktiviteti i parë i organizuar në kuadrin e 16 ditëve të aktivizmit kundër dhunës (25 Nëntor -10 Dhjetor)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *