Event me rastin e 20-vjetorit të Qendrës “Vatra”

Event me rastin e 20-vjetorit të Qendrës “Vatra”

Më 20 Nëntor 2019, Qendra Psiko-Sociale “Vatra” festoi 20-vjetorin e themelimi. Me këtë rast u organizua një event ku morën pjesë partnerë e miq të Vatrës që gjatë 20 viteve kanë mbështetur e përkrahur përpjekjet e saj të pareshtura për të parandaluar trafikimin e qenieve njerëzore, dhunën në familje e dhunën me bazë gjinore, si dhe për të ndihmuar të mbijetuarit e këtyre plagëve të rënda shoqërore për t’u ri-integruar në shoqëri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *